اقدام صداوسیما در تبلیغ چیپس‌ و پفک، غیرقانونی است

7 اسفند 1391 ساعت 13:20


حقنا / سرویس حقوق و اجتماع / گروه حقوق و رسانه
 
با اظهارنظر صریح مقامات وزارت بهداشت در مخالفت با پخش تبلیغ خوراکی های مضر نظیر چیپس و پفک از رادیو و تلویزیون، چالش حقوقی بر سر قانونی بودن عملکرد سازمان صداوسیما در این خصوص بالا گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا)،  طریقت منفرد سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب ادعای مقامات صداوسیما مبنی بر اینکه "برای پخش تیزرهای تبلیغاتی مواد خوراکی مضر همچون چیپس و پفک از رسانه ملی مجوز لازم از وزارت بهداشت گرفته شده است"، گفت: این کار بدون اخذ مجوز از وزارت بهداشت انجام‌ می‌شود.


محمدحسن طریقت منفرد در مورد ادعای قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما مبنی بر اینکه "پخش تیزرهای تبلیغاتی مواد خوراکی مضر از رسانه ملی با وجود منع قانونی با هماهنگی و اخذ مجوز لازم از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی صورت می‌گیرد"، گفت: وزارت بهداشت و درمان تحت هیچ شرایطی مجوز تبلیغ مواد خوراکی غیر بهداشتی و مضر را برای سازمان یا فردی خاص صادر نکرده است.

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه افزود: سازمان صدا و سیما به طور قطع بدون اخذ مجوز از سوی وزارت بهداشت و درمان اقدام به پخش تیزرهای تبلیغاتی مواد غذایی مضر از جمله چیپس و پفک می‌کند و ما به هیچ وجه این نوع تبلیغات را تایید نمی‌کنیم.


کد مطلب: 60

آدرس مطلب: http://www.haghna.ir/vdcbp.b0rrhbguui.html

پایگاه خبری حقنا
  http://www.haghna.ir