جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام برگزار شد

27 دی 1401 ساعت 10:36
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بر همه واجب و احیای آن در جامعه از ضروریات این فریضه الهی می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور حاج آقا حاتمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.
مهندس پیرزادیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این خصوص گفت: جلوگیری از تخریب جنگل، مرتع و پوشش گیاهی عین نهی از منکر و ترویج درختکاری و حفاظت از اراضی ملی پیرامونی و بهره‌برداری بهینه، مصداق امر به‌ معروف است.
ایشان افزود: با توجه به اینکه منابع‌طبیعی به ‌عنوان مهمترین ثروت هر کشوری به حساب می‎آید باید فرهنگ نگهداری از آن به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اینکه آب، خاک، جنگل و مراتع طبیعی ثروت ملی هر کشوری به حساب می‎آید، تصریح کرد: این منابع جزو اصلی‎ترین و حیاتی‏ترین منابع هر کشور و منطقه هستند، انتظار داریم با همکاری بین‌بخشی شرایط را برای فرهنگ‌سازی در این خصوص در استان فراهم کنیم و علما و رسانه‌ها در این رابطه نقش اساسی را ایفا می‌کنند.
حاج آقا هواسی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان رعایت فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را یک وظیفه عمومی و همگانی دانست و بیان نمود که همه ما در هر جایگاهی قرار داریم باید نسبت به اجرایی کردن این مهم جدیت ویژه‌ای داشته باشیم.
حاج آقا حاتمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورای امر به معروف اداره کل به تشریح وظایف اعضا پرداخت و یکی از وظایف خطیر مأمورین منابع طبیعی را امر به حفاظت منابع طبیعی و نهی از تخریب جنگل ها و مراتع و تصرف اراضی ملی برشمرد.
ایشان به وظیفه اعضای شورا و تک تک کارمندان در خصوص مراقبت در رفتار و ارتباط کارکنان با همدیگر و به خصوص با ارباب رجوع که ولی نعمت ما هستند اشاره نمود و بیان داشت که امر به معروف و نهی از منکر از مجرای صحیح و با سعه صدر و متانت و تأسی از شیوه رفتار پسندیده پیامبر خاتم (ص) سلامت اداری از نظر اخلاقی، مادی و معنوی در تمام دستگاه ها برقرار گردد.


کد مطلب: 603

آدرس مطلب: http://www.haghna.ir/vdcca1qe82bqx.la2.html

پایگاه خبری حقنا
  http://www.haghna.ir