حمایت بهزیستی ایلام از هفت فرد دارای نارضایتی جنسیتی برای عمل تطبیق جنسیت

10 اسفند 1401 ساعت 12:13
🔴مدیر کل بهزیستی ایلام با اشاره به حمایت‌های این اداره کل از افراد دارای نارضایتی جنسیتی گفت: امسال این اداره کل از هفت فرد دارای نارضایتی جنسیتی برای عمل تطبیق جنسیت حمایت کرده است.

🔴به گفته «حسین نورعلیوند»، نارضایتی جنسیتی به نوعی اختلال اطلاق می شود که بین جنسیتی که فرد دارد با جنسیت تجربه شده اش تناقض وجود دارد.

🔴وی ادامه داد: با توجه به این اختلال این افراد اقدام به عمل جراحی تغییر جنسیت کرده که از این تعداد چهار نفر تغییر جنسیت پسر به دختر و سه نفر نیز تغییر جنسیت دختر به پسر داده اند.

🔴وی حمایت‌های مالی برای عمل جراحی تغییر جنسیت و خدمات تخصصی مددکاری و روانشناختی را از جمله خدمات ارایه شده بهزیستی به این افراد عنوان کرد و یادآور شد: برای کمک به عمل جراحی این افراد که چهار تا پنج مرحله دارد در مجموع ‭‭700میلیون ریال امسال به این افراد پرداخت شده است.

🔴وی اظهار کرد: نارضایتی جنسیتی یک نوع بیماری است که فرد را بشدت درگیر کرده و فرد با عمل جراحی تغییر جنسیت و پیدا کردن هویت و جنسیت واقعی‌ اش، درگیری‌های درونی او کاسته شده و آرامش روحی کسب خواهد کرد.

🔴مدیر کل بهزیستی ایلام بیان کرد: علاوه بر این هفت نفر، طی 6 سال گذشته در مجموع 17 فرد دارای نارضایتی جنسیتی برای دریافت کمک هزینه جراحی به این اداره کل مراجعه و مورد حمایت بهزیستی قرار گرفته اند.


کد مطلب: 653

آدرس مطلب: http://www.haghna.ir/vdchtxn-d23nm.ft2.html

پایگاه خبری حقنا
  http://www.haghna.ir