با حضور رئیس کمیته امداد کشور صورت گرفت:

آیین کلنگ زنی و واگذاری ۲۵۰ قطعه زمین جهت ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد ایلام

3 اسفند 1401 ساعت 11:00

در آئینی با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد کشور ،معاون عمرانی استانداری ایلام و تعدادی دیگر از مدیران استانی تعداد ۲۵۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن مددجویان در شهرستان های مهران، دهلران و ملکشاهی واگذار و عملیات ساخت این واحدها به زودی آغاز خواهد شد.
بختیاری رییس کمیته امداد کشور در این آیین با اشاره به اینکه مسکن از مهم ترین زمینه های توانمندسازی مددجویان است این خدمت برای امداد در عین حال گرانترین نوع خدمت به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه تأمین مسکن از مهم ترین وعده های دولت رییسی و از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان ایلام بوده به حمدالله این وعده در حال تحقق است.
وی گفت کمیته امداد ساخت مسکن نیازمندان را از اولویت های خود می داند و با این اقدام ۶۰ درصد توانمندسازی مددجویان با تأمین مسکن محقق می شود.
بختیاری تصریح کرد: بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده و با مساعدت دستگاههایی چون بنیاد مسکن این پروژه ۲۵۰ واحد مسکونی بعنوان جزئی از برنامه امداد یکساله انجام می گیرد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام نیز در این مراسم با بیان اینکه نبود زمین یکی از مشکلات عمده در راستای ساخت مسکن مددجویان است با واگذاری این قطعات زمین که با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان صورت می گیرد مشکل مسکن مددجویان در این سه شهرستان به صفر خواهد رسید.
رضا طاهری ادامه داد: اعتبار ساخت این منازل از محل تسهیلات کم بهره بانکی بنیاد مسکن، مساعدت های بلاعوض کمیته امداد و کمک خیرین و آورده مددجویان نأمین خواهد شد.
هژبری معاون عمرانی استاندار ایلام نیز در این آئین گفت:تأمین مسکن از برجسته ترین خدمات کمیته امداد بوده و هر ساله بخش عمده‌ای از مشکل مسکن نیازمندان توسط کمیته امداد برطرف می‌شود.
وی ادامه داد: در سفر ریاست محترم جمهور به استان ساخت۲ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد مصوب شده که امروز عملیات ساخت ۲۵۰ واحد آن و زمین احداث آنها در شهرستانهای مهران،دهلران و ملکشاهی آغاز شد و در سایر شهرستانها نیز تامین زمین برای ساخت مسکن نیازمندان محقق می شود.
وی تصریح کرد:با توجه به اینکه در آستانه ۱۴ اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد ماه قرار داریم شاهد این هستیم که خدمات این نهاد هر ساله نسبت به قبل شتاب بیشتری می گیرد.


کد مطلب: 645

آدرس مطلب: http://www.haghna.ir/vdcicwaq2t1a5.bct.html

پایگاه خبری حقنا
  http://www.haghna.ir