نخستین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی برگزار شد

17 بهمن 1396 ساعت 19:10


اولین جلسه رسیدگی به پرونده حمید بقایی در شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر پایان یافت.

به گزارش حقنا به نقل از ایسنا، پس از پایان نخستین جلسه رسیدگی به پرونده حمید بقایی در شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر، اعلام شد که جلسه بعدی رسیدگی سه‌شنبه - ۱۷ بهمن ماه - برگزار خواهد شد.

بقایی بعد از پایان اولین جلسه تجدید نظر رسیدگی به پرونده‌اش در جمع خبرنگاران در رابطه با این‌که چه اتهاماتی در این جلسه دادگاه مطرح شد، اظهار کرد: در رابطه با کلیات صحبت شد که ما هم صحبت کردیم و جلسه بعدی دادگاه هم سه‌شنبه تعیین شد.

وی در رابطه با کلیاتی که از سوی دادگاه مطرح شد نیز گفت: همان اتهاماتی که قبلاً مطرح شده بود و من هم در پاسخ گفتم این موضوع صحت ندارد.

وی افزود: درخواستمان از دادگاه این بود که سالن بزرگتری اختصاص داده شود تا خبرنگاران و مردم بتوانند در جلسه حضور یابند.

معاون اجرایی رئیس دولت دهم در خصوص علنی یا غیرعلنی بودن جلسه بعدی گفت: جلسه بعد هم به صورت علنی برگزار خواهد شد.

عبدالله‌پور وکیل مدافع حمید بقایی نیز بعد از پایان اولین جلسه تجدید نظر در رابطه با پرونده موکلش اظهار کرد: یکی از موضوعات اتهامی که در رابطه با آن دفاعیاتی داشتیم در مورد اختلاس ارزهای منتسب به یکی از نهادهای انقلابی است که دادگاه مدعی بود این وجوه جهت انجام کاری به آقای بقایی تحویل شده بوده است. مبلغ بسیار هنگفتی است و سند و مدرکی در رابطه با آن وجود ندارد و باعث شده که موکل من به 15 سال حبس محکوم شده است.

وی در خصوص روند جلسه دادگاه گفت: جلسه خوبی بود، به نظر من دادگاه در مورد یکی از موارد اتهامی متقاعد شد. جلسه بعدی دادرسی سه‌شنبه ساعت 9 صبح تعیین شده و قرار بر این است که هفته ای یک جلسه از صبح تا ساعت 3:30 بعدازظهر برگزار شود تا موارد اتهامی تمام شود.

وی درباره موارد اتهامی خاطرنشان کرد: عناوین اتهامی بسیار سنگین و حجم پرونده زیاد است ولی خداراشکر در همین چارچوب اجازه دفاع را به ما می‌دهند. علی ایحال نسبت به دادگاه بدوی بسیار قانونمندتر عمل شد و این را اعتراف می کنم.


کد مطلب: 131

آدرس مطلب: http://www.haghna.ir/vdciczaz2t1ap.bct.html

حقنا - پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران
  http://www.haghna.ir