خبر  »  حقوق و اجتماع24 بهمن 1391 ساعت 11:31

گیلان، مازندران و مرکزی کمترین نرخ ثبت ولادت را دارند

گیلان، مازندران و مرکزی کمترین نرخ ثبت ولادت را دارند
 
مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه نرخ ثبت ولادت 5/18 در هزار است، گفت: استان سیستان ‌و بلوچستان با نرخ ثبت 5/32 در هزار بالاترین نرخ ثبت ولادت در کشور را در اختیار دارد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا)، علی اکبر محزون افزود: استان های هرمزگان با نرخ ثبت ولادت 5/23 در هزار و گلستان با نرخ ثبت ولادت 5/22 در هزار بعد از استان سیستان ‌و بلوچستان بیشترین نرخ ثبت ولادت در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

وی اظهار داشت: استانهای گیلان با نرخ ثبت ولادت 12.9 در هزار ، مازندران با نرخ ثبت ولادت 14.3 در هزار و مرکزی با نرخ ثبت ولادت 14.9 در هزار به ترتیب کمترین نرخ ثبت ولادت در کشور را دارند.

محزون ادامه داد: نرخ ثبت فوت در کشور 6/5 در هزار است و استان سیستان و بلوچستان با نرخ ثبت 4/6 در هزار بالاترین نرخ ثبت فوت در کشور را داراست.

وی همچنین استانهای البرز با نرخ ثبت فوت 8/3 در هزار ، کرمان نرخ ثبت فوت چهار در هزار و هرمزگان با نرخ ثبت فوت 35/4 در هزار را جزو استانهایی نام برد که نرخ ثبت فوت در آنها از نرخ ثبت فوت در کشور کمتر است.
کد مطلب : 14