خبر  »  حقوق و اجتماع4 خرداد 1401 ساعت 9:56

دوره آموزشی ایمنی، کمک های اولیه و مخاطرات حین انجام کار در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار گردید

دوره آموزشی ایمنی، کمک های اولیه و مخاطرات حین انجام کار در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار گردید
 


با هماهنگی به عمل آمده توسط دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و HSE شرکت آبفای استان و با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان ایلام، دوره آموزشی ایمنی، کمک های اولیه و مخاطرات حین انجام کار، با هدف ارتقاء سطح دانش  و حفظ آمادگی و انجام اقدامات پیشگیرانه قبل و حین وقوع حوادث غیر مترقبه، جهت 60 نفر از همکاران حوزه سد، تاسیسات گل گل و مرکز پایش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام،  قائم مقام شرکت آبفای استان در رابطه با برگزاری این دوره بیان داشت: کمک‌های اولیه، مراقبت‌های خیلی فوری است که به یک فرد آسیب دیده یا فردی که دچار بیماری ناگهانی شده، ارائه می‌شود لذا دانستن کمک‌های اولیه برای همه لازم است.

مهندس جعفر حسنی افزود: حوادث همیشه در کمین هستند بنابراین دانستن چگونگی برخورد با فرد مصدوم و رسیدگی به جراحت‌های خفیف به فراگیری و آموزش کمک‌های اولیه نیاز دارد.

وی یادآور شد: امروزه توصیه می‌شود همه کمک‌های اولیه را بیاموزند زیرا هر فرد امکان دارد به طور ناگهانی و غیر منتظره در شرایطی قرار گیرد که برای کمک به خود یا دیگران به آن نیاز داشته باشد.

قائم مقام شرکت آبفای استان یادآور شد: طی این دوره آموزشی؛ شرکت کنندگان بر اساس سرفصل های مشخص سازمان هلال احمر، آموزش های تئوری و عملی در خصوص کمک های اولیه و مخاطرات حین انجام کار در کمک های اولیه را بمدت ۳۰ ساعت فراگرفته و به تمرین مطالب ارائه شده به صورت عملی پرداختند.

وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره با مباحث امداد و کمکهای اولیه  شامل اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ها، احیای قلبی، ریوی، خونریزی، پانسمان، آسیب‌های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی، مسمومیت‌ها، سوختگی ها، آسیب‌های ناشی از گرما و سرما بصورت تئوری و عملی و مباحث امادگی در برابر مخاطرات  آشنا خواهند شد .
کد مطلب : 477