خبر  »  حقوق و اقتصاد2 اسفند 1393 ساعت 15:05

رييس كل گمرك ايران:

براساس قانون روند صادرات كالا آسان‌تر مي‌شود

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي و رييس كل گمرك ايران گفت: بر اساس برنامه، روند صادرات كالاهاي ايراني به كشورهاي حاشيه خليج فارس، عراق و ديگر كشورها آسان‌تر مي‌شود.
براساس قانون روند صادرات كالا آسان‌تر مي‌شود
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا)، به نقل از گمرک، «مسعود كرباسيان» در سفر به آبادان و خرمشهر در ديدار با «عزيزالله شهبازي» فرماندار ويژه آبادان، افزود: منطقه آزاد اروند و شهرستان‌هاي خرمشهر و آبادان، ظرفيت و توانمندي فراواني براي افزايش صادرات كالاهاي غيرنفتي دارند.

وي از نيروي كار متخصص، ظرفيت‌هاي صيادي، مجتمع هاي پتروشيمي و كشاورزي به عنوان توانمندي‌هاي اين منطقه در افزايش صادرات و رونق اقتصادي نام برد.

كرباسيان همچنين از صنعت گردشگري به ويژه گردشگري پزشكي به عنوان مزيت اولويت دار اين منطقه ياد كرد و افزود: اميدواريم با تامين زيرساخت‌هاي مورد نياز از سوي دولت و مشاركت بخش خصوصي و همكاري بيشتر دستگاه‌ها، روند صادرات كالا از گمرك خرمشهر و آبادان افزايش يابد.

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي همچنين با اشاره به امنيت مطلوب در استان خوزستان بويژه شهرستان‌هاي خرمشهر و آبادان، افزود: اين مهم، تامين كننده سرمايه‌گذاري بخش خصوصي است.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ويژه آبادان نيز در اين ديدار با بيان توانمندي‌هاي منطقه آزاد اروند بويژه شهرستان آبادان در افزايش سهم كشور از صادرات غيرنفتي، افزود: دولت نيز برنامه‌هاي مختلفي براي توسعه همه جانبه اين شهرستان و منطقه آزاد اروند تهيه كرده كه برخي از اين برنامه‌ها در حال اجراست.

«عزيزالله شهبازي» با بيان مصوبه اخير هيات دولت در خصوص اتصال راه آهن خرمشهر به بصره عراق، ادامه داد: تكميل اين طرح عمراني، صادرات كالا، تردد زائران و گردشگران را به كشور آسان‌تر مي‌كند.

معاون وزير اقتصاد و رييس كل گمرك ايران به منظور ديدار از طرح‌های گمرك خوزستان و آبادان و شركت در نشست اين شهرستان با حضور معاون اول رييس جمهوري به خوزستان سفر كرده است.
کد مطلب : 98