خبر  »  حقوق و اجتماع16 اسفند 1401 ساعت 9:58

تولید ۱۸ میلیون اصله نهال در ایلامایلام _مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام گفت: سهم استان ایلام در طرح نهضت ملی کاشت سالانه 18 میلیون نهال است.

به گزارش حقناایلام؛ ابراهیم پیرزادیان روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: در طرح نهضت ملی کاشت سالانه ۱۸ میلیون نهال در ایلام تولید می‌شود.

وی افزود: در استان ۱۲ نهالستان‌ فعال وجود دارد و در راستای اهداف سازمانی طرح کاشت نهال در عرصه های بیابانی، ۲ نهالستان جدید در ایلام برای کاشت گونه‌های جدید بیابانی در حال اجرایی شدن است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام خاطر نشان کرد؛ منابع طبیعی استان در بخش های احیا و غنی سازی جنگل‌های طبیعی و مبارزه با بیابان زایی برنامه ریزی کرده و علاوه بر این یک تفاهم با استان واسط عراق برای اجرای طرح کمربند سبز نیز منعقد کرده است.

پیرزادیان با اشاره به زیرساخت‌های استان در حوزه طرح زراعت چوب و ایجاد اشتغال و کسب درآمد در این زمینه و نیز تامین چوب در کشور، افزود: برای تامین نیاز چوب کشور، طرح زراعت چوب در مناطق مختلف استان اجرایی شده است، هم اکنون ۹۰۰ هزار اصله نهال در استان برای اجرای این طرح توزیع شده است.

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام با اشاره به اینکه ۸۹ درصد مساحت استان ایلام را منابع ملی و عرصه های طبیعی تشکیل داده بیان کرد: ترویج فرهنگ و اهمیت حراست از منابع طبیعی جدی است و در این راستا نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه جایگاه مهمی دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه استاندار به عنوان نماینده عالی دولت همواره در راستای توسعه فرهنگ منابع طبیعی و اختصاص اعتبارات لازم توجه ویژه ای به منابع طبیعی استان داشته که این نگاه ستودنی است.

پیرزادیان عنوان کرد: تحقق اهداف سازمانی، حفاظت وحراست از عرصه های ملی، ترویج منابع طبیعی و اجرای سیاست های دولت در حوزه منابع طبیعی ازجمله موضوعات مهم است که در دستور کار اداره کل منابع طبیعی استان ایلام قرار دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: هفته منابع طبیعی فرصت مناسبی است تا با استفاده از ظرفیت مردم و سازمان‌های مردم نهاد در راستای توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری استان اقدامات موثری در راستای اهداف سازمانی صورت بگیرد چرا که منابع طبیعی متعلق به همه نسل ها است.

وی در پایان عنوان کرد: تحقق اهداف سازمانی، حفاظت وحراست از عرصه های ملی، ترویج منابع طبیعی و اجرای سیاست های دولت در حوزه منابع طبیعی ازجمله موضوعات مهم است که در دستور کار اداره کل منابع طبیعی استان ایلام قرار دارد
کد مطلب : 658