خبر  »  حقوق و اجتماع16 اسفند 1401 ساعت 9:59

اسناد مالکیت ۴۳هزار هکتار اراضی کشاورزی ایلام صادر شدایلام - مدیرکل ثبت اسناد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن انعکاس ایلاماه اسناد مالکیت حدود ۴۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی معادل ۱۹ درصد اراضی ایلام صادر شده است.

به گزارش حقنا ایلام ، علی مرادپور روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام با تاکید بر اینکه صدور سند و اجرای طرح کاداستر برای زمین های شهری و منابع طبیعی یک اولویت است، اظهار داشت: این موضوع در سند تحول و در سیاست کلی قوه قضاییه هم مورد تاکید است.

وی با اشاره به صدور ۹۹ درصدی سند برای عرصه‌های ملی در سطح استان افزود: برای یک میلیون و ۷۷۵ هزار هکتار عرصه ملی سند مالکیت حد نگاری اجرا شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام تاکید کرد: طی مدت زمان یاد شده در جهش مسکن ۳۰۶ فقره سند صادر که رشد ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را داشته است.

مرادپور با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در استان ۲۸ هزار و ۲۳۰ سند مالکیت تک برگ و ۲۳ هزار و ۲۳۰ سند حد نگاری دستگاه‌های دولتی صادر شده است.

وی ادامه داد: سال جاری در حوزه تثبیت و صدور اسناد مالکیت در سایر دستگاه ها، تعداد یک هزار و ۲۱۰ پلاک به مساحت ۴۶۱ هزار و ۷۰۶ هکتار صادر و تحویل شده است.

وی اضافه کرد: مساحت کل استان ۲ میلیون و ۴۴ هزار هکتار می باشد که از این میزان یک میلیون و ۸۰۶ هزار هکتار اراضی ملی و میزان ۲۳۸ هزار هکتار منابع طبیعی است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک ایلام با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای قوه قضاییه در تیرماه امسال در خصوص مستندسازی متر به متر اراضی کشور گفت: برای توسعه روستاها و ساماندهی کشاورزی باید قانون منع خرد شدن اراضی کشاورزی بازنگری شود و اداره ثبت اسناد استان با همکاری دستگاه های متولی در این خصوص تمام تلاش خود را جهت محقق شدن صدور اسناد کاداستر اراضی زراعی به کار گرفته است.
کد مطلب : 659