خبر  »  حقوق و محیط زیست7 اسفند 1391 ساعت 15:37

طرح جامع آلودگی خاک در مجلس شورای اسلامی

طرح جامع آلودگی خاک در مجلس شورای اسلامی
 
قائم مقام سازمان حفاظت از محیط زیست در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح جامع کاهش آلودگی خاک در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی از جمله کمیسیون کشاورزی و با همکاری سازمان محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی و سایر سازمان های ذی ربط مورد بررسی دقیق قرار گرفت و به تصویب کمیسیون های تخصصی خانه ملت رسید.

محمدعلی شاعری در ادامه افزود: هم اکنون نوبت طرح این موضوع در صحن علنی خانه ملت است که امیدواریم به زودی در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد و با تعامل و هماهنگی ایجاد شده با کمیسیون کشاورزی خوشبختانه تمامی نظرات سازمان محیط زیست در این طرح لحاظ شده است.

وی تاکید کرد: کنترل منابع آلاینده،‌ حفظ حاصلخیزی خاک، جلوگیری از فرسایش و تصویب خاک، مدیریت مصرف نهاده‌های کشاورزی و تدوین استانداردها از قسمت‌های تشکیل دهنده‌ی این طرح است. همچنین حفظ ضوابط مربوط به آلاینده‌های خاک و افزایش بهره برداری از منابع خاک از دیگر جزئیات این طرح است و با طرح جامع منابع طبیعی ادغام شده و به زودی توسط کمیسیون کشاورزی مصوب می‌شود.

شاعری در خصوص سازمان‌های مجری این طرح اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و دیگر سازمان‌های دولتی که در فعالیت‌هایشان به نحوی به منابع طبیعی مربوط می‌شود اجرا کننده این طرح هستند. به گفته وی با اجرای این طرح تا افق چشم‌انداز ، آلودگی خاک کشور 100 درصد کاهش یافته و کنترل می‌شود.
کد مطلب : 62