خبر  »  حقوق و اقتصاد29 بهمن 1393 ساعت 13:11

رئیس کل بیمه مرکزی تأکید کرد:

بیمه مرکزی توانگری مالی شرکت‌های بیمه را کنترل می‌کند

محمدابراهیم امین با اشاره به نقش نظارتی بیمه مرکزی در زمینه فنی، مالی و صلاحیت مدیران شرکت‌های بیمه‌ای تأکید کرد: بیمه مرکزی اجازه نمی‌دهد ریسک مالی شرکت‌های بیمه بیش از توانگری مالی آن شرکت‌ها باشد.
بیمه مرکزی توانگری مالی شرکت‌های بیمه را کنترل می‌کند
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا)، به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به افزایش تعداد نمایندگان برخی از شرکت‌های بیمه ای تأکید کرد: اجازه نمی‌دهیم شرکت‌های بیمه به سادگی و خارج از ضوابط قانونی نماینده بگیرند و کسانیکه از چند شرکت، نمایندگی بیمه گرفتند مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی خطاب به افرادی که قصد خریداری بیمه نامه را دارند گفت: مردم بیمه نامه های خود را از شرکت هایی که توانگری مالی بالایی دارند، بخرند.

امین تاکید کرد: علی رغم اینکه قانون ورشکستگی مناسب در ایران نداریم اما در عین حال هیچ زیان دیده‌ای در خصوص بیمه توسعه، بدون پرداخت خسارت نخواهد بود.

وی افزود: احترام به حقوق مردم جزو وظایف شرکت‌های بیمه‌ای است ولی در خصوص خرید بیمه‌ها به ویژه بیمه عمر، مردم باید ضمن مراجعه به پورتال بیمه مرکزی در خصوص توانگری مالی و مدیریت می‌توانند بررسی‌های لازم را انجام دهند.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست خبری در خصوص وضعیت بیمه کشتی‌های نفتی ایران گفت: با امضای ضمانت نامه‌ای توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی‌، کشتی‌های ایرانی می‌توانند در بنادر کشورهایی که از ما نفت می‌خرند پهلو گیرند و مشکلی در زمینه پهلوگیری کشتی‌های حامل نفت خام نداریم.
کد مطلب : 99