خبر  »  حقوق و اقتصاد29 بهمن 1393 ساعت 13:07

رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد:

اموال باقی مانده بیمه توسعه، برای پرداخت خسارات معوق بیمه گزاران کافی است

رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی عنوان کرد: اموال باقی مانده بیمه توسعه تکافوی پرداخت خسارات بیمه گزاران این شرکت را می‌دهد.
اموال باقی مانده بیمه توسعه، برای پرداخت خسارات معوق بیمه گزاران کافی است
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا)، به نقل از شبکه اخبار اقتصاد و دارایی (شادا)، محمد ابراهیم امین که در نشست خبری به مناسبت ایام دهه مبارک فجر در محل وزارت اقتصاد سخن می‌گفت، در پاسخ به سوالی، با اشاره به مشکلات به‌وجود آمده برای شرکت بیمه توسعه اظهار داشت: این شرکت به دلیل سوء مدیریت در جذب تعدادی زیادی نماینده، تقسیط دریافت حق بیمه و عدم کنترل و به کارگیری مدیران فاقد صلاحیت، با مشکلاتی مواجه شد.

وی افزود: به همین سبب بیمه مرکزی در سال گذشته ناچار شد صدور بیمه شخص ثالث و عمر را از سوی این شرکت تعلیق کند و متعاقب آن در آخرین جلسه شورای عالی بیمه، صدور کل بیمه نامه‌های آن را تعلیق کرد که البته این به معنای متوقف شدن روند پرداخت خسارت به بیمه گذاران نیست.

رییس کل بیمه مرکزی گفت: این شرکت طی پنج سال معادل 1600 میلیارد تومان از بیمه گزاران دریافت کرده و با احتساب 800 میلیارد تومان پرداخت خسارت تاکنون، معادل همین رقم را برای جبران خسارت بیمه گذاران در اختیار دارد.

وی تصریح کرد: با این حساب، اگر بیمه توسعه خسارات باقی مانده مردم را پرداخت کند، مشکل حل می شود ولی به دلیل عدم همکاری مسئولان شرکت، قوه قضاییه و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی وارد عمل شدند و با تعیین تکلیف دارایی‌ها و اموال آن شرکت، خسارات باقی مانده مردم از این محل پرداخت خواهد شد.

رییس کل بیمه مرکزی افزود: اگر هم اموال باقی مانده شرکت، تکافوی پرداخت خسارات بیمه گذاران را نکند، یا شرکت بیمه توسعه لغو پروانه شده و تمام تعهدات، دارایی‌ها، حقوق و پرتفوی بیمه ای آن به بیمه ایران واگذار می‌شود و از این پس بیمه مزکور متکفل تعهدات آن خواهد بود یا با تشخیص قوه قضاییه، شرکت، ورشکسته اعلام و کلیه خسارت‌های جانی و شخصی آن به صندوق «تامین خسارت های بدنی» جهت پرداخت منتقل می‌شود.

امین یادآور شد: صندوق تامین خسارت های بدنی منابع خود را از پنج درصد حق بیمه‌های پرداختی مردم تامین و از همین محل، دارایی آن تکافوی پرداخت خسارت‌ها را می‌کند.

کد مطلب : 100