خبر  »  حقوق و اجتماع27 دی 1401 ساعت 10:36

حبیبیان پور روابط نیرو انتظامی:

هشدار به شهروندان در خصوص انتشار پیامک جعلی سامانه ثنا
▪️ رئیس پلیس فتا انتظامی استان ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک جعلی سامانه ثنا هشدار داد و گفت: شهروندان به این گونه پیامک‌ها توجه نکنند.

سرهنگ علی‌رضا یعقوبی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در این خصوص اظهار داشت : تماس های مردمی با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ فوریت های سایبری پلیس فتا نشان می دهد که پیامک جعلی سامانه ثنا قوه قضاییه از طرف شماره های شخصی برای شهروندان ایلامی ارسال شده است و در این روش فرد کلاهبردار با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثنا (سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی) پیامکی با محتوا‌هایی نظیر ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه و... ارسال می کند و از شهروندان می‌خواهد برای مشاهده متن ابلاغیه بر روی لینک موجود در پیامک کلیک و مبالغی را واریز کنند که با این اقدام علاوه بر نصب بدافزار بر روی گوشی آن ها حساب بانکی آن ها خالی می شود.

رئیس پلیس فتا انتظامی استان در ادامه افزود : پیامک ارسالی از سوی قوه قضاییه فاقد لینک می‌باشد،به هیچ وجه برای مشاهده ابلاغ قضایی، نیاز به واریز وجه نمی‌باشدو پیامک مذکور، هرگز با شماره سیم کارت شخصی ارسال نمی‌شود.

سرهنگ یعقوبی گفت: شهروندان در صورت دریافت چنین پیامکی، قبل از هر اقدامی با مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا استان به شمار 096380 تماس بگیرند.
کد مطلب : 605