خبر  »  حقوق و سیاست25 بهمن 1391 ساعت 14:30

آمادگی نیروی انتظامی برای تأمین امنیت در انتخابات 92

آمادگی نیروی انتظامی برای تأمین امنیت در انتخابات 92
 
فرمانده نیروی انتظامی گفت: آمادگیهای لازم برای برگزاری انتخابات میان مسئولان امنیتی وجود دارد و براساس رصدها هیچ اتفاقی در انتخابات رخ نخواهد داد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا)، سردار اسماعیل احمدی مقدم پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه مراسم چهلمین روز ارتحال آیت الله آقا مجتبی تهرانی درخصوص بحث های برگزاری انتخابات آزاد اظهار داشت: دشمن همیشه در حال تلاش برای القاء آزاد نبودن انتخابات است تا اعلام کند رای مردم در انتخابات بی اثر بوده و حضورشان در انتخابات تاثیری ندارد. آنها در تلاش هستند تا حضور مردم را کمرنگ جلوه دهند.

وی ادامه داد: مردم هیچ کاری به حرف دشمنان ندارند و این موضوع را در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند. آنها کار خودشان را می کنند و سیاستمداران نیز حرف خودشان را می زنند. مردم ما نشان داده اند که کاری به حرف های دشمنان ندارند و گفتار مسئولان را محاسبه می کنند. مسئولان نیز باید به مردم اقتدا کنند.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی برخی در داخل بحث انتخابات را از سر دلسوزی بیان می کنند اما دشمن با تکرار این موضوع، سعی دارند القا کنند که انتخابات ناسالم است تا حضور مردم کمرنگ شود.

احمدی مقدم به وظیفه نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: وظیفه ما در انتخابات امنیتی است و وظیفه تامین نظم را داریم. ما هیچ وظیفه ای در قبال توجیه افکار عمومی نداریم و مقام معظم رهبری و مسئولان به موقع روشنگری می کنند. مردم به خوبی از ایشان تبعیت کرده و متوجه شده اند باید دامان چه کسی را بگیرند. اگر آنها به ستون ولایت فقیه تکیه کنند از فتنه ها عبور خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی شرایط را در ایام انتخابات رصد می کند تا از اقداماتی که باعث ایجاد ناامنی شده و امکان بروز بحران و فتنه را دارد شناسایی کند. آمادگی های لازم میان مسئولان امنیتی وجود دارد و براساس رصدها هیچ اتفاقی در انتخابات رخ نخواهد داد.

رئیس پلیس کشور در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص تشکیل قرارگاه انتخابات در نیروی انتظامی گفت: هنوز وارد شدن به این موضوع زود است اما این قرارگاه در حال شکل گیری است و جلساتی نیز در این باره تشکیل شده است.
کد مطلب : 28