گزارش  »  حقوق و اجتماع17 بهمن 1396 ساعت 19:05

برگزاری دوره‌ آموزش پیشگیری از طلاق ویژه خانواده زندانیان

برگزاری دوره‌ آموزش پیشگیری از طلاق ویژه خانواده زندانیان
 
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: دوره‌های آموزش پیشگیری از طلاق و ارتقای مهارت های زندگی ویژه خانواده زندانیان در حال اجرا است.

به گزارش حقنا به نقل از مهر، مهران منتظر مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز با تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، انجمن حمایت زندانیان مرکز در تفاهم نامه‌ای با اداره کل زندان‌های استان تهران و همکاری شورای اجتماعی وزارت کشور و معاونت سیاسی دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری تهران اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی حول دو محور «پیشگیری از طلاق» و «ارتقای مهارت‌های زندگی و اخلاقی» ویژه همسران و فرزندان زندانیان کرده است.

وی افزود: کارگاه‌های آموزشی «پیشگیری از طلاق» و «ارتقای مهارت‌های زندگی و اخلاقی» با استفاده از روش‌های آموزش مشارکتی طبق برنامه زمان‌بندی شده در انجمن حمایت زندانیان مرکز و در سالن ملاقات سه زندان استان تهران و همچنین بخشی دیگر در کارگاه آموزشی انجمن حمایت برای خانواده‌های زندانیان در حال برگزاری است.

منتظر گفت: در این کارگاه‌ها کلیاتی درباره آشنایی با مسائل و آسیب‌های طلاق و مهارت های کنترل خشم و مدیریت استرس و هیجانات، بر اساس بسته آموزشی تدوین شده به صورت علمی و کاربردی توسط اساتید مجرب تدریس می‌شود.

وی عناوین آموزش‌های طلاق را آموزش مهارت های استحکام کانون خانواده در مدت حبس سرپرست، آثار نامطلوب طلاق بر کانون خانواده و آینده فرزندان عنوان کرد.

منتظر در رابطه با محتوای آموزش ارتقای مهارت های زندگی و اخلاقی گفت: عناوین این آموزش در خصوص عوامل ایجاد و ترویج فساد اخلاقی، خطرات و آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی و نحوه محافظت در مقابل آنها، آسیب‌های اجتماعی در کمین خانواده‌ها، آثار و تبعات بی بند و باری فرهنگی و نحوه کنترل آن عنوان کرد.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز تصریح کرد: طبق تفاهم‌نامه و برنامه ریزی انجام شده، ۱۰۰۰ خانواده باید دو دوره آموزش‌های پیشگیری از طلاق و مهارت های زندگی را طی کنند و به هر خانواده آموزش دیده گواهینامه آموزشی اعطا خواهد شد.

همچنین در پایان دوره به هر یک از دانش آموختگان مبلغی به عنوان کمک هزینه آموزشی پرداخت خواهد شد.
کد مطلب : 129