خبر  »  حقوق و اجتماع14 فروردين 1401 ساعت 20:16

ثبت ۱۰۵ هزار بازدید از اماکن گردشگری ایلام طی ۲۴ ساعت گذشته

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام گفت: «۱۰۵ هزار و ۱۷۹ مورد بازدید از اماکن گردشگری استان در بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری حقنا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده امروز یک‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ اظهار کرد: هم‌چنین در این مدت ۶ هزار و ۷۹۴ نفر در اقامتگاه‌های استان اسکان داشته‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام ادامه داد: «گردشگران از جاذبه‌های گردشگرپذیر استان شامل اماکن تاریخی، تفریحی، طبیعی، مذهبی، فرهنگی و دست‌ساز (نظیر دریاچه‌های پشت سدها) دیدن می‌کنند.

شنبه‌زاده یادآور شد: «مسافران نوروزی در اماکن اقامتی شامل مهمان‌پذیرها، مجتمع‌های گردشگری، اقامتگاه‌های بومگردی، خانه‌های مسافر، خوابگاه‌های دانشجویی، مهمان‌سراهای ادارات، سالن‌های ورزشی و اقامتگاه‌های موقت شامل: (چادر، زائرسراهای مساجد و امام‌زادگان، کانکس و کمپ‌ها) اسکان یافته‌اند.

دبیر اجرائی خدمات سفر استان ایلام به این‌که آمار گردشگران استان بیشتر از این تعداد است اشاره کرد و در این باره توضیح داد: «این آمار متعلق به این اقامتگاه‌های رسمی است در حالی که تعداد زیادی از گردشگران و مسافران نوروزی به خانه‌های اقوام و بستگان خود و یا اقامتگاه‌های غیررسمی می‌روند و در آمار محاسبه نمی‌شوند.

وی در پایان گفت: در این مدت تعداد ۳۱ مورد بازدید نظارتی از اقامتگاه‌ها، دفاتر خدمات مسافرتی، سالن‌های غذاخوری و دیگر اماکن مرتبط با گردشگران نوروزی انجام شده است.
کد مطلب : 345