خبر  »  حقوق و اجتماع19 ارديبهشت 1401 ساعت 20:45

2255 نفر در استان ایلام سهم آورده اولیه نهضت ملی مسکن را پرداخت کرده‌اند

عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام شرط واگذاری زمین و تخصیص پروژه به متقاضیان نهضت ملی مسکن را پرداخت سهم آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی عنوان کرد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان ایلام، مدیرکل این دستگاه اجرایی گفت: راه و شهرسازی استان ایلام تمام تلاش خود جهت تأمین زمین مورد نیاز نهضت ملی مسکن در شهرهای استان به انجام رسانده و در این زمینه یکی از استان‌های موفق کشور است.
عبدالله بهادری واگذاری زمین به قیمت بسیار کم و در اقساط بلند مدت ، بهره مندی از تخفیفات پروانه ساختمانی و خدمات نظام مهندسی و تسهیلات بلند مدت بانکی را از جمله مزایای طرح نهضت ملی مسکن دانست و افزود: هیچ کارگزاری در این طرح به دنبال کسب سود نیست و واحدهای مسکونی به قیمت تمام شده که تلفیقی از سهم آورده متقاضی و تسهیلات بانکی است احداث می شوند.
بهادری خاطر نشان کرد: شرط واگذاری زمین و تخصیص پروژه به متقاضیان پرداخت سهم آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی است و تا کنون 2255 مورد از متقاضیان استان ایلام با توجه به پیام دریافتی نسبت به واریز وجه اولیه و بیشتر ( سهم آورده دوم) اقدام نموده وپروژه برای آنان تعریف شده یا در حال است و پروژه های آغاز شده در این خصوص با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال احداث هستند.
وی در خصوص میزان سهم آورده و اقساط تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن گفت: در این خصوص تابع قوانین و مقررات این طرح در سطح ملی هستیم و این برنامه برای همه کشور به یک شکل اجرایی می شودو هر گونه تصمیمی در این زمینه برای اشخاص و دهکهای مختلف اتخاذ گردد پی گیر اجرای آن هستیم.
لازم به ذکر است برای طرح نهضت ملی مسکن در استان ایلام ۳۸231 نفر ثبت نام نموده  و تا کنون ۴921 نفر تأیید نهایی شده اند، همچنین 3181 مورد انصراف داده و 17839 مورد نیز بنا به دلایلی از جمله نداشتن شرایط لازم، عدم بارگزاری مدارک در زمان مقرر، و ... رد درخواست شده اند  سایر اشخاص نیز در حال بررسی شرایط اولیه هستند.
کد مطلب : 445