خبر  »  حقوق و محیط زیست28 اسفند 1391 ساعت 11:32

بیش از هشتاد درصد اراضی ملی سنددار شده اند

بیش از هشتاد درصد اراضی ملی سنددار شده اند
 
سرپرست دفتر ممیزی اراضی سازمان جنگل‌ها با اشاره به مساحت 142 میلیون هکتاری اراضی ملی کشور گفت: 129 میلیون هکتار از این اراضی سند دار شده است و تا دو سال دیگر 13 میلیون هکتار از اراضی بدون سند نیز سند دار می‌شوند. 

به گزارش حقنا، محمد صادق ممیزی افزود: برای اجرای طرح سند دار کردن اراضی ملی باید 162 میلیون هکتار از اراضی را بررسی می‌کردیم تا تعیین کنیم که چه میزان از اراضی متعلق به دولت و چه اندازه متعلق به مردم است.

سرپرست دفتر ممیزی اراضی سازمان جنگل‌ها تاکید کرد: از ابتدای اجرای این طرح در سال 41 تا کنون تنها شناسایی و تفکیک اراضی تحت مالکیت مردم از اراضی انفال به عهده سازمان جنگل‌ها بوده که آن را بدون اولویت بندی در کل کشور به اجرا در آورده است و ثبت سند این عرصه‌ها به عهده سازمان ثبت اسناد است. 

سرپرست دفتر ممیزی اراضی سازمان جنگل‌ها با توجه به طرح اتوماسیون سازمان ثبت اسناد، افزود:  مشاهدات نشان می‌دهد تاکنون به دلیل عدم توانایی در مدیریت اطلاعات در برخی نقاط کشور با مشکل زمین خواری مواجه بوده‌ایم. با اجرای طرح کاداسر که طی آن تمام اطلاعات مالکیت اراضی ملی و مستثنیات مردم در سیستم‌های کامپیوتری ذخیره می‌شود، جلوی زمین خواری در عرصه‌های ملی گرفته می‌شود.
کد مطلب : 84