خبر  »  حقوق و اجتماع13 دی 1401 ساعت 8:30

پرداخت 606 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان ایلام


مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد ایلام از پرداخت بیش از 606 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان و مددجویان این استان در 9 ماهه امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، یداله حیدرنژاد بیان کرد: در این مدت بیش از 4 هزار و 800 نفر نیازمند شامل مددجویان کمیته امداد و افراد نیازمند غیر مددجو از این تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شده اند.
وی گفت: این تسهیلات قرض الحسنه در زمینه های اشتغال، مسکن، درمان، خدمات فرهنگی، خرید لوازم ضروری و کار گشایی بوده اند که از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و نیز هم افزایی با بانکهای قرض الحسنه مهر و رسالت به متقاضیان پرداخت شده اند.
حیدرنژاد با عنوان اینکه بیشترین تعداد تسهیلات قرض الحسنه پرداختی در زمینه کارگشایی ضروری بوده است گفت: در این مدت 3 هزار و 800 نفر از این تسهیلات بهره مند شده اند و در مجموع 380 میلیارد ریال به این تعداد افراد پرداخت شده است.
مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد ایلام ایجاد اشتغال برای حدود 500 متقاضی جویای کار را از دیگر فعالیتهای این صندوق برشمرد و گفت: برای ایجاد این تعداد شغل بیش از 147 میلیارد ریال قرض الحسنه پرداخت شده است.
به گفته حیدرنژاد پرداخت 31 میلیارد ریال قرض الحسنه جهت کمک به تآمین مسکن به 200 نفر، پرداخت 27 میلیارد ریال در زمینه درمان نیازمندان به 178 نفر و پرداخت 18 میلیارد ریال قرض الحسنه فرهنگی به 167 نفر از دانشجویان و نخبگان از دیگر فعالیتهای صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان در 9 ماهه امسال بوده است.
کد مطلب : 590