خبر  »  حقوق و اجتماع24 بهمن 1391 ساعت 11:20

پسر جنایتکار، در زندان خودکشی کرد

پسر جنایتکار، در زندان خودکشی کرد
 
همزمان با خودکشی پسر جنایتکار در زندان برادر او از اتهام معاونت در قتل تبرئه و به اتهام شرکت در نزاع به زندان محکوم شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا) به نقل از مهر، چهارم آبان ماه سال 89 ماموران کلانتری 11 اسلامشهر در جریان قتل پسر 27 ساله به نام احسان قرار گرفتند. ماموران پس از حضور در محل با جسد مقتول در حالی که یک ساطور در دستش بود روبرو شدند. شاهدان ماجرا در جریان تحقیقات مدعی شدند احسان از سوی دو برادر به نام های احمد و مسعود که در آن محل سوپر مارکت دارد به قتل رسیده است.

در ادامه تجسس ها برای دستگیری دو برادر آغاز و آنها 19 آبان از سوی ماموران دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شدند.

در حالی که تحقیقات از متهمان ادامه داشت احمد با خوردن قرص متادون در بازداشت خودکشی کرد. مسعود نیز در بازجویی ها گفت که روز حادثه احسان و یکی از دوستانش به مقابل مغازه ما آمده و به احمد فحاشی کردند. وقتی برادرم به آنجا آمد آنها با قمه و ساطور او را مجروح کردند. احمد هم در دفاع از خود چند ضربه به احسان زد که باعث مرگ او شد.

با تکمیل تحقیقات پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: با توجه به مرگ احمد برای وی قرار موقوفی تعقیب صادر شده است. برادر او به نام مسعود نیز متهم به معاونت در قتل عمدی می باشد.

مسعود هم در دفاع از خود گفت: من در این درگیری حضور داشتم اما تمام ضربات را برادرم به مقتول زد.

قضات دادگاه پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش وارد شور شده و مسعود را از اتهام معاونت در قتل تبرئه و به خاطر شرکت در نزاع به 18 ماه حبس محکوم کردند.

با اعتراض اولیای دم پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات شعبه 11 دیوان عالی حکم را تایید کردند.
کد مطلب : 12