گزارش  »  حقوق و اجتماع3 بهمن 1396 ساعت 18:28

تاکید بر کار جهادی در تشکیلات قضایی تهران

تاکید بر کار جهادی در تشکیلات قضایی تهران
 
رییس کل دادگستری استان تهران راه برون رفت از مشکلات و تراکم کار قضایی را انجام اقدامات جهادی دانست و گفت: برای تحقق این امر باید میان مجموعه مدیریت قضایی و افراد تحت مسئولیت آنان تعامل و همدلی عمیق وجود داشته باشد.

به گزارش حقنا به نقل از ایرنا از روابط عمومی دادگستری استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در نشست دوره ای روسای دادگستری و دادستان های شرق استان تهران در مجتمع امام خمینی(ره) افزود: امروز تشکیلات قضایی از یک سو با حجم فراوان کار و پرونده ها و از طرف دیگر با کمبودها و مشکلات عدیده ای مواجه است و بطور پیوسته از این وضعیت، گله و شکایت می شود.

وی ادامه داد: بهترین راهکار برای برون رفت از این امر غلبه بر مشکلات مطروحه، جدای از پیگیری های مدیریتی که جای خود دارد، مسلما انجام اقدامات جهادی آنهم فقط برای جلب رضایت خداوند متعال است.

رییس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: چنانچه ما رضایت حق را بر رضایت خود و دیگران ترجیح دهیم در آنصورت با کمک الهی مشکلات و خواسته های مردم از عدلیه برطرف خواهد شد که امید است همکاران در حوزه های قضایی مختلف با این رویکرد به انجام وظایف محوله بپردازند.

اسماعیلی خطاب به مدیران قضایی تاکید کرد: در همین راستا باید میان مجموعه مدیریت قضایی و افراد تحت مسئولیت آنان تعامل و همدلی عمیق وجود داشته باشد، لذا از این رو رابطه تنگاتنگ دادستان و رئیس کل دادگستری را یک الزام اداری می دانم، چه به صورت درون سازمانی و چه به صورت برون سازمانی، با تحقق مراتب مذکور و برقراری وحدت عملی، در رتق و فتق امور، موفقیت های بیشماری حاصل می شود.

وی اظهارکرد: عمده ترین نتیجه آن ارتقای سطح رضایت مندی مردم خواهد بود، توقع مدیریت استان از مسئولین قضایی انجام نظارت همه جانبه از حیث عملکردی و رفتاری بر همکاران در برخورد با مردم و سایرین است.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب اسلامی و بیان وجود کاستی ها در مسیر خدمت رسانی به مردم در بخش های مختلف و ضرورت رفع این کاستی ها، اظهارکرد: همه ما موظفیم با هدف جلب رضایت الهی و با تمام توان در جهت خدمت به مردم بصیر و آگاه کشورمان تلاش جهادی داشته باشیم.
اسماعیلی بار دیگر به رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های مسن با یک برنامه ریزی دقیق و زمان بندی مناسب و همچنین ثبت صحیح اطلاعات در سیستم سمپ (سیستم مدیریت پرونده های قضایی) از سوی کاربران مربوطه تاکید کرد.
کد مطلب : 122