خبر  »  حقوق و اجتماع24 بهمن 1401 ساعت 8:54

رشد 5/7درصدی تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان ایلاممدیرکل تامین اجتماعی ایلام بیان کرد: تعدد بیمه شدگان استان ۷۷ درصد در استان است که نسبت به سال گذشته ۵/۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش حقنا. علی اشرف تابانی روز یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه های استان اظهار کرد: بیشترین بدهی این سازمان مربوط به شهرداری های استان است که می طلبد این دستگاه ها بدهی خود را پرداخت کنند.

وی افزود: با توجه به‌ اینکه سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی است و هیچ گونه بودجه دولتی را در اختیار ندارد، خوشبختانه از طریق پرداخت حق بیمه ها درآمد های حاصل از سرمایه گذاری توانسته به اهداف خود برسد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام تاکید کرد: این سازمان در کل استان ۳۱۰۰ نفر معادل ۵۲ درصد جمعیت استان را شامل ۱۱۰ هزار بیمه شده، ۱۵۸ هزار نفر بیمه شده اصلی و ۷۰۰ نفر بازنشته را تحت پوشش بیمه ای خود قرار داده است.

تابانی ادامه داد:استان ایلام دارای هشت شعبه مستقل است، همچنین۲ بخش فعال در شهرستان های چوار و بدره دایر شده که به بیمه شدگان خدمات رسانی خواهند کرد.

وی به کارگاهای فعال این حوزه اشاره کرد شاره کرد و گفت: تعداد کارگاه‌های فعال در استان هشت هزار و ۲۵۰ مورد است که فعال هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام بیان کرد: تعدد بیمه شدگان استان ۷۷ درصد در استان است که نسبت به سال گذشته ۵/۷ درصد رشد داشته است.

تابانی خاطرنشان کرد: ماهانه ۱۳۰ میلیارد تومان به صورت ماهانه حقوق بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

وی یادآور شد: بر اساس ارزیابی‌ها از سازمان تامین اجتماعی این مرکز در استان ایلام با توجه به اینکه سال گدشته در رتبه ۱۵ کشوری بوده است امسال با تلاش همکاران توانسته به رتبه سوم ارتقا پیدا کند.
کد مطلب : 637