خبر  »  حقوق و اجتماع20 شهريور 1401 ساعت 0:10

🔶در خواست نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام از مردم استان/ به داد زائران اربعین برسید


❇️حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در خطبه های امروز نماز جمعه شهر ایلام

🔶🔶مسئولان و دولت پای کار هستند، از مردم ایلام تقاضا دارم به داد زائران برسند و مشکلات آنها در بحث تغذیه و آب را حل کنند.

🔶🔶مردم ایلام نشان بدید مهمان نواز هستید، امکانات محدود است قرار است کمک هایی از سوی دولت ارسال شود ولی هنوز نرسیده، این مردم ایلام هستند که می توانند مشکلات را حل کنند


✔️ فلسفه شهادت امام حسین(ع) آگاهی بخشی به انسان هاست، همه انسان ها مدیون سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هستند، انسان ها باید قدردان و سپاسگذار ایثار امام حسین(ع) باشند.

✔️همانطور که اجرا و ماندگاری دین با نماز خواندن است، اربعین و حادثه کربلا ستون ولایت است.اگر اربعین، زیارت اربعین و بزرگداشت شهدای کربلا در جامعه تحقق پیدا کند، ولایت حاکمیت به دست می گیرد و اگر مورد غفلت واقع شود، امامت منزوی خواهد شد.

✔️نقشی که اربعین و زیارت اربعین در معرفت افزایی حادثه کربلا دارند، بی بدیل است، اربعین مصونیت آفرین است و یک سپر قوی و نفوذناپذیر در مقابل هجمه های دشمنان است.

✔️در طول سال دشمنان اسلام با تمام امکانات و تجهیزات برای ضربه زدن به دین و دین زدایی از جامعه ما تلاش می کنند، اما در ایام اربعین این سیل خروشان عاشقان حسینی همه تبلیغات دشمنان را خنثی می کند.

✔️اربعین، دمین روح عدالت و از بین بردن ظلم در جامعه است، آن کسی که در ایام اربعین برای زیارت قدم برمی دارد، روحیه حماسی را خود تقویت می کند و با امام حسین(ع) سنخیت روحی پیدا می کند.

✔️اربعین یک همبستگی ملی در بین امت اسلامی و شیعیان جهانی است، اربعین فراتر از نژاد و رنگ است.محبت اهل یک رشته ناگسستنی است که همه قلب های مشتاقان اهل بیت را بهم وصل می کند.

✔️اربعین حسینی برای مردم استان ایلام نعمت بزرگی است و ولایتمداری مردم استان را نشان می گذارد.فرهنگ مهمان نوازی مردم استان طی ایام به مردم جهان نشان داده می شود.
✔️ مردم استان ایلام در طول این سال ها نشان دادند چگونه از اربعین و زائران اربعین پاسداری می کنند و با مهمان نوازی و خدمات رسانی خود، ولایت مداری خودشان را به نمایش می دهند.

✔️این نوع خدمات رسانی و مهمان نوازی مردم استان ایلام در ایام اربعین، برگ زرینی در تاریخ استان ایلام است.

✔️اربعین تمامی معادلات به بهم می ریزد، اینکه انسان هر قدمی برای زیارت با معرفت اربعین بر می دارد، دارای ثواب است.

✔️شرایط اربعین یک فرصت استثنایی برای مردم استان ایلام است، با توجه به حضور و استقبال گسترده زائران در مهران باید خدمات رسانی بیشتر شود.
کد مطلب : 556