گزارش  »  حقوق و جامعه بین الملل15 اسفند 1391 ساعت 10:26

ابراز نگرانی مدافعان حقوق بشر از وضعیت 11 هزار اسیر فلسطینی

عکس، تزئینی است.
عکس، تزئینی است.
یک سازمان مدافع حقوق بشر ضمن ابزار نگرانی در مورد وضعیت بد 11 هزار اسیر فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی از جامعه بین‌الملل خواست تا مقامات این رژیم را برای آزادی فوری این اسیران تحت فشار قرار دهند.

به گزارش حقنا به نقل از ایسنا، مرکز حقوق بشر و مبارزه با نژادپرستی «سواسیه» طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال حاضر 11 هزار فلسطینی در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند که در وضعیت بسیار بد و وحشتناکی هستند و این عملکرد مقامات اسرائیل کاملا در تعارض با تعهدات بین‌المللی آنها براساس اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو است.

این قراردادهای بین‌المللی رژیم صهیونیستی را ملزم می‌کند که بعنوان یک قدرت اشغالگر اسیران را در خاک کشورشان و در ساختمان‌ها و مراکزی نگهداری کند که از حداقل امکانات امنیتی و بهداشتی برخوردار باشند، این در حالی است که اسراییل تاکنون به هیچ یک از این تعهدات خود جامعه عمل نپوشانده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که اسراییل دنیا را با حرف‌ها و دروغ‌هایش فریفته و نسبت به وضعیت وحشتناک مردم فلسطین بی‌توجه است. «سواسیه» از جامعه بین‌الملل خواست تا آزادی کامل اسیران فلسطینی از فشارهای خود بر اسراییل دست بر ندارند و رسیدگی به این مسئله را در اولویت کاری خود قرار دهند.

براساس گزارش وب‌سایت سازمان سواسیه، رییس این گروه در یک کنفرانس خبری که با موضوع اسیران فلسطینی برگزار شده بود تاکید کرد که مقامات رسمی و سازمان‌های مدافع حقوق بشر باید اقدامات لازم برای آزادی اسیران فلسطینی به عمل‌آورند. وی هم چنین از سازمان ملل تا به مسوولیت‌های خود برای تحقق حقوق بین‌الملل و حمایت از اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو عمل کند.

وی همچنین برخورد مناسب و لازم از سوی کشورهای عربی و متحد شدن آنها برای رسیدگی به وضعیت مردم فلسطین را خواستار شد.
کد مطلب : 77