مقاله  »  حقوق و محیط زیست7 اسفند 1391 ساعت 10:58

«حقنا» می تواند به توسعه پایدار کشور کمک کند

«حقنا» می تواند به توسعه پایدار کشور کمک کند
 

اشاره: فاطمه ظفرنژاد از کارشناسان باسابقه و خوشنامِ حوزه مدیریت آب در ایران است. وی در یادداشت کوتاهی تأسیس پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا) را نویدبخش حرکت به سوی توسعه پایدار، درونزاد و درونزا دانسته است.

به گزارش حقنا، متن یادداشت فاطمه ظفرنژاد بدین شرح است:

از گشايش پايگاه خبري "حقنا" خوشوقتم و اين رويداد فرهنگي مهم را به شما و همه دست اندركاران تبريك مي‌گويم.

اميد كه اين رسانه با هدايت حقوقدان ارزش‌گرا، پرشور و ميهن دوستي چون شما بتواند سخنگوي جوامع بومي مولد و پاك نهاد كشور يعني كشاورزان، عشاير، نخلكاران، باغداران، صاحبان كارگاه‌ها و حرف و صنايع دستي و سنتي و نيز صاحبان صنايع بومي پايدار باشد.

اميد كه اين رسانه بتواند در راه احقاق حق جوامع بومي مولد كشور -اين سختكوشان ارزشمند و اين مدافعان خط مقدم اين سرزمين كهن پرافتخار - كه با نام توسعه از آنان ضايع شده، تلاش كند. اميد كه اين رسانه بتواند اتاق فكري با مشاركت خبرگان جوامع بومي حوضه‌هاي آبخيز و آبريز و نيز همكاري ‍ژرف‌انديشان و صاحب نظران بصير براي اصلاح پيامدهاي توسعه ناپايدار تشكيل دهد.

باشد كه اين رسانه بتواند تدوين الگوي توسعه بومي همسو با زيست بوم و اقليم، همسو با فرهنگ و حكمت كهن مردم اين مرز و بوم، و سرانجام همسو با توسعه پايدار توام با حفاظت عرصه‌هاي طبيعي از رود و تالاب و درياچه تا جنگل و كوهستان را با كمك اتاق فكر ياد شده در دستور كار مسئولان فرادست قرار دهد. باشد كه اين رسانه ايران عزيز را به توسعه پايدار، درونزاد و درونزا هر چه بيشتر نزديك كند.

  
کد مطلب : 59